.

Ако успеете да намерите и премахнете гъсеници и яйца им от растенията, веднага заставате една стъпка пред тези досадни вредители. Гъсениците всъщност са ларвите на пеперудите и молците. След чифтосването, пеперуди носят яйцата си на „приемното“ растение, като често ги оставят на долната страна на листата. Ако проверявате ежедневно растенията си, можете да забележите заразяването с гъсеница още в ранен етап.

От друга страни, различни видове гъсеници са ценни източници на коприна или се използват за храна или контролиране на вредни растения.

, което се състои от насекомните видове пеперуди и молци. Повечето от тях са тревопасни, но някои видове гъсеници може и да са насекомоядни, и дори канибални, докато други се хранят с други животински продукти, като дрешните молци, които се хранят с вълна. Тези насекоми са известни като лакоми консуматори, което ги прави земеделски вредители оправдано.

migla_, съжалявам за неуспеха! Може да си ги държала на топло преди да ги опечеш или фурната да не е била предварително добре нагрята. Искрено се надявам да не ти се случва повече!

с месо ⋅ с колбаси ⋅ с карантия ⋅ с риба ⋅ с морски дарове ⋅ без месо ⋅ крем-супи ⋅ студени супи ⋅ бульони

безмесни с картофи ⋅ безмесни с ориз ⋅ безмесни с чушки ⋅ безмесни със зеле ⋅ безмесни с кисело зеле ⋅ безмесни с карфиол и броколи ⋅ безмесни с тиквички ⋅ безмесни с патладжани ⋅ безмесни с лук ⋅ безмесни с гъби ⋅ безмесни с боб (зрял фасул) ⋅ безмесни със зелен фасул ⋅ безмесни с леща ⋅ безмесни с грах ⋅ безмесни с нахут ⋅ безмесни със спанак ⋅ безмесни с коприва ⋅ безмесни с лапад ⋅ безмесни със смесени зеленчуци ⋅ други безмесни ястия

Други изглеждат като клечки и носят окраската на кората на дърветата. Други пък са ярки на цвят и това е предупредителен знак.

Този процес включва пълна промяна на тялото и функциите.

В природата гъсениците на бялата зелева пеперуда са храна за птици, особено врабчета. Кокошките също ще се зарадват на такова угощение.

Външната обвивка на яйцето е богата на протеини и дава на ларвата добър старт.

Колко гъсеници живеят е въпрос, който често може да се намери в Интернет. Продължителността на тази фаза на развитие на насекомите зависи от вида и може да продължи няколко дни или години.

Този процес се нарича метаморфоза. Те са активни през топлите месеци и често се срещат в градините, където има храна.

Те използват копринените нишки за различни дейности - гъсеници спускат се по тях от дърветата и чакат вятърът да ги понесе или с тяхна помощ съединяват мъртви листа и си правят къщички.

Гъсениците на пеперудите могат да се различат от останалите ларви по:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “.”

Leave a Reply

Gravatar